im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

Aktualności 2017/2018


21-22 czerwca – Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2017/2018 można uznać za zakończony. Było wiele ciepłych słów, gratulacji i nagród. Jak co roku poznaliśmy też Absolwenta Roku, którym tym razem została uczennica klasy IIIa Ania Ziomek. Wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy, laureaci i finaliści konkursów. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców. Uczniowie wpisani do złotej księgi zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Na zakończenie wszyscy doskonale bawili się na komersie. W piątek uczniowie odebrali świadectwa, a najmłodsi pożegnali się ze szkołą wakacyjnymi piosenkami.

GALERIA

(więcej zdjęć na szkolnym facebooku)


31 maja – Rodzinny Piknik z Dwójką

Dziś odbył się organizowany corocznie Rodzinny Piknik z Dwójką, który zgromadził wielu mieszkańców naszego miasta. Na wszystkich czekała masa atrakcji w tym m.in. pokaz ratownictwa Straży Pożarnej i oglądanie wozu strażackiego, prezentacja radiowozu, wspólna nauka Zumby, plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci, kiermasz taniej książki, pchli targ, grill, lody, wata cukrowa ……

Jedną z atrakcji był również dogtrekking.

W kategorii indywidualnej wygrał:
Wojciech Kaczmaczyk z Tyrionem
II.m.Paweł Chuchmacz z Ritą
III.m.Rafał Adamski z Ismanem
W kategorii rodzinnej:
I.m.Izabela Foksińska, Paulina Chuchmacz, Alicja Stopińska, Jakub Samborek, Aleksander Gorczyca z Mikim
II.m.Klaudia Krzysztoporska i Przemysław Bieńko z Sarą
III.m. Gabrysia Grudzień i Żaneta Krzymińska z Milką

Organizatorzy serdecznie dziękują swoim sponsorom: panu Burmistrzowi Grzegorzowi Cichemu, panu Mirosławowi Chwał właścicielowi firmy FrutiCo, panom Biernackiemu i Goncikowi (B&G), a także służbom mundurowym.

GALERIA


17 maja

Gimnazjaliści oraz uczniowie VII klas wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Romana „Bosskiego” Lachowolskiego, artystę hip-hippowego – prezesa Fundacji Drużyna Mistrzów. 

Roman „Bosski” został przyjęty przez naszych uczniów z wielkim entuzjazmem. W wykładzie motywacyjnym mówił o tym, że Drużyna Mistrzów propaguje zdrowy tryb życia, uprawianie sportu, rozwijanie pasji i pozytywnej strony życia. Zachęcał, aby młodzi ludzie odnaleźli swoje pasje i zainteresowania, aby próbowali stawać się mistrzami w swoich dziedzinach.
Wspólnie z Romanem wystąpił Marcin Molsa, mistrz boksu tajskiego, który pokazał swoją drogę do sukcesu. Przekonywał młodzież, że każdy może kreować w sobie mistrza i każdy może uczestniczyć w Drużynie Mistrzów, jeśli robi coś ciekawego w życiu.

GALERIA


15 maja

Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała nam dziś pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”


GALERIA


9 maja – Dzień Europy

Dziś w naszej szkole obchodzone było święto Unii Europejskiej – Dzień Europy. Dzień Europy to święto europejskich krajów. W tym dniu świętujemy pokój i jedność w Europie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie, które miało na celu przybliżenie i podkreślenie różnorodności i bogactwa kultur krajów Unii Europejskiej. Widowisko zostało wzbogacone o pokazy tańców charakterystycznych dla niektórych krajów Europy. Wszyscy chętnie przyłączyli się do odśpiewania hymnu Unii Europejskiej „Ody do radości”

GALERIA


3 maja – obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przedstawiciele naszej szkoły, na czele z p.dyrektor wzięli udział w przemarszu ulicą 3 Maja, uroczystej mszy oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. (więcej…)


27 kwietnia

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia związana z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

GALERIA


26 kwietnia

Dzieci z klas pierwszych udały się 26 kwietnia na wycieczkę do Krakowa. W najstarszym w Polsce Ogrodzie Botanicznym UJ podziwiały ciekawe okazy flory z różnych zakątków świata. Zaś na Zamku Królewskim uczestniczyły w lekcji muzealnej. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiadała o codziennym życiu na Wawelu. Zamkowe komnaty, dworskie zwyczaje, ogromne arrasy zrobiły duże wrażenie na zwiedzających. Z pamiątkami, pełni nowych wiadomości uczniowie miło będą wspominać taką wycieczkę.

Więcej zdjęć patrz: Kącik ucznia klas I-III


18-20 kwietnia

W środę uczniowie klas III pisali egzamin gimnazjalny w części humanistycznej. Uczniowie zmagali się m.in. z charakterystyką bohatera literackiego. Czwartek to dzień z królową nauk – matematyką, piątek – egzaminy z języka angielskiego. 

Teraz tylko oczekiwać na wyniki – 16 czerwca. 


11 kwietnia

Dzisiaj odbył się finał konkursu „recytatorskiego” o liczbie „pi”. Uczeń klasy IIId Mateusz Sawicz „wyrecytował” liczbę „pi” z dokładnością do 210 (!!!) miejsc po przecinku, ustanawiając tym samym rekord szkoły w tej „dyscyplinie”. Chętnych do pobicia rekordu zapraszam. Wszelkie pytania i zgłoszenia proszę kierować do p. Krzysztofa Chmury, do dnia 15 czerwca 2018 roku.

Liczba „pi” z dokładnością do 210 miejsc – patrz tutaj


10 kwietnia

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia – obszerna fotorelacja w Galerii oraz na szkolnym facebooku

W Galerii również trzy krótkie filmiki z występów naszych uczniów.

GALERIA


Marzec 2018

W marcu gościli w naszej szkole i gminie uczniowie i nauczyciele z Hiszpańskiej szkoły CEIP St Antonio w Elche. Powodem wizyty był wspólnie realizowany projekt w ramach programu Erasmus+ pt „Księga Cyfrowych Legend”. Projekt ma na celu stworzenie silnego zróżnicowanego partnerstwa szkół z różnych części Europy – Polski, Hiszpanii, Turcji i Grecji. (więcej…)


27 marca

Dziś w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia nawiązująca do Świąt Wielkanocnych.

GALERIA


26 marca

Z okazji Świąt  Wielkanocnych w naszej szkole odbył się KONKURS  PLASTYCZNO-JĘZYKOWY dla klas VII pt. ,,MEINE OSTERKARTE”. Ocenie podlegały: nawiązanie do tradycji,  życzenia  w języku niemieckim, walory artystyczne pracy, zastosowane techniki oraz estetyka wykonania.

Zwycięzcy:
I miejsce – Aleksandra  Szafrańska  klasa VII b
II miejsce – Piotr  Patoła  klasa VII a
III miejsce  – Gabriela  Perkowska klasa VII b
Wyróżnienie:
Daria Pióro klasa VII b
Magdalena  Puchalska  klasa VII b

GRATULUJEMY!

GALERIA


22 marca – Oj wiele się działo….

W ramach cyklu zajęć „Aby zainteresować” prowadzonych od wielu lat przez p. Annę Kwapień odbyła się prezentacja zdrowej żywności. Uczestniczyły w niej dziewczynki z klas IIa, IIb, IIc i IIe oraz cała klasa IId.

Dziś również w ramach projektu „Aktywna tablica” odbyła się tzw. lekcja otwarta przeprowadzona w klasie Ia przez p. Małgorzatę Kuchmacz. Tutaj obejrzysz krótkie filmy oraz zdjęcia z lekcji. 

W godzinach południowych natomiast świętowaliśmy nadejście wiosny…

GALERIA


Wiosna coraz bliżej…

Na szkolnym parapecie dzieci z klasy IA założyły wiosenną hodowlę. Zieleni się młoda fasola, rzeżucha, cebulka i zboże. W sali 27, pod opieką pani Małgorzaty Kuchmacz, kwitną kwiaty doniczkowe. Wkrótce uczniowie przygotują Marzannę. Nastaje wiosna! 

Patrz: Kącik ucznia I-III


16 marca – Powiatowy Turniej Siatkówki Chłopców

W hali sportowej Zespołu Szkół w Nowym Brzesku odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Chłopców, w którym nasza drużyna wywalczyła II miejsce. W finałowym meczu, po zaciętej i wyrównanej walce przegraliśmy nieznacznie z drużyną z Biórkowa Wielkiego. Skład zespołu: Mateusz Gałązka, Patryk Stopiński, Kamil Regdos, Kacper Kapłon, Maciej Szopa, Bartek Bielecki, Mateusz Pardała, Bartek Szczęsny, Krystian Domagała, Kacper Nocoń, Kacper Mucharski.
Gratulujemy!!! Brawo!!!!


13 marca – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

W hali sportowej gimnazjum w Krzeszowicach odbył się Półfinał Województwa Małopolskiego w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat proszowicki reprezentowała drużyna z naszego gimnazjum, która wywalczyła trzecie miejsce.
Gratulujemy!!!!!
Drużyna wystąpiła w składzie; Ania Marzec, Victoria Guzik, Gabrysia Grzyb, Gabrysia Anioł, Irena Stęposz, Maja Bujakowska, Gabrysia Bucka, Ola Szopa, Natalia Nowak, Gabrysia Gniatkowska
Brawo dziewczyny!!!


10-11 marca – Dni Wierzby Głowiastej

Nagrodzeni w konkursie plastycznym „Mieszkańcy naszych łąk” zorganizowanym przez SP1 z okazji Dni Wierzby Głowiastej.
Kategoria klasy I-III:
II miejsce – Gabrysia Paciuch,
wyróżnienie: Kinga Głowa kl. Ic,
Gimnazja:
I miejsce – Sandra Kwiecień,
II miejsce – Kinga Tkaczyk,
III miejsce – Kuba Bulak,
wyróżnienie: Ada Łakomy


Galeria


9 marca – Konkurs recytatorski „Oczarowani bajką”

9 marca odbył się II powiatowy etap konkursu recytatorskiego „Oczarowani bajką”, organizowany przez CKiW w Proszowicach. Wśród sześciu uczestników z klas pierwszych znalazł się laureat etapu gminnego – Antoś Młyński – uczeń klasy IA. Koledzy i wychowawca – pani Małgorzata Kuchmacz -gratulowali Antosiowi dyplomu, nagrody książkowej i pięknej recytacji wiersza L.J. Kerna „Pan Tygrys „.

(więcej o konkursie…)


6 marca – Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół w Nowym Brzesku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki, wygrywając wszystkie mecze zdobyły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się w Krzeszowicach.
Wyniki naszej drużyny:
z Nowym Brzeskiem 2;0
Z Pałecznicą 2:1
z Biórkowem Wielkim 2:0
z Klimontowem 2:0
Skład zespołu: Ania Marzec, Wiktoria Guzik, Gabrysia Grzyb, Gabrysia Anioł, Gabrysia Bucka, Irena Stęposz, Maja Bujakowska, Ola Szopa.
BRAWO DZIEWCZYNY!!!


1 marca – Powiatowy Turniej Szachowy

W Centrum Oświatowym w Koszycach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Nasze uczennice zajęły pierwsze i drugie miejsce:

1 miejsce: Pióro Daria kl. VII b
2 miejsce: Kaczmarczyk Kamila kl. VII b
Gratulujemy!


9 lutego – Zabawa karnawałowa

9 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z klas pierwszych. Uczniowie zaprezentowali piękne stroje. Wśród bawiących się nie zabrakło Wróżek, Królów, Panter, Piłkarzy, Zorra albo Pszczółki Mai. Po tańcach dzieci mogły liczyć na smaczny deser, który czekał na łakomczuchów w klasach. Na kolejny taki bal przyjdzie nam czekać aż do następnego karnawału.


Galeria


31 stycznia – „Goldilocks and the three Bears”

W środę 31 stycznia klasa 1b zaprosiła pozostałe klasy pierwsze na przedstawienie w języku angielskim pt:”Goldilocks and the three bears” czyli „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Nasi najmłodsi uczniowie pięknie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz językowe. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Galeria


25 stycznia – Powiatowe Zawody Pływackie

W czwartek na basenie MOSiR w Proszowicach odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie. Dobrą formę zaprezentowali nasi uczniowie. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, kategoria gimnazjalna, gdzie startowały klasy II, III i VII oraz szkoły średnie. Miejsca naszych uczniów:

W klasach I-III :
Kubacka Karolina – III miejsce na 25 m. kraulem
Kubacka Karolina – III miejsce na 25 m. stylem grzbietowym
Mikołaj Gil – IV miejsce na 25 m. kraulem
Mikołaj Gil – VI miejsce na 25 m. stylem grzbietowym
Klasy IV-VI chłopcy:
Bartosz Pięta 50 m. stylem klasycznym – III miejsce
Bartosz Pięta 50 m. stylem grzbietowym – IV miejsce
Emil Grzyb 50 m. stylem grzbietowym – VI miejsce
Gimnazja dziewczęta:
Emilia Stachel – I miejsce na 50 m. stylem klasycznym
Irena Stęposz – II miejsce na 50 m. stylem klasycznym
Gabrysia Grzyb – IV miejsce na 50 m. stylem klasycznym
Zuzi Styk – V miejsce na 50 m. stylem klasycznym
Julia Walencik – I miejsce na 50 m. stylem grzbietowym
Gabrysia Grzyb – III miejsce na 50 m. stylem grzbietowym
Julia Walencik – I miejsce na 59 m. kraulem
Magda Puchalska – II miejsce na 50 m. kraulem
Stachel Emilia – III miejsce na 50 m. kraulem
Gimnazja chłopcy na 50 metrów:
Bartek Bielecki – I miejsce stylem klasycznym
Patryk Stopiński – I miejsce kraulem
Bartek Bielecki – IV miejsce kraulem
GRATULUJEMY!!!!

 Strona główna


22 stycznia 

Po raz kolejny gościliśmy muzyków z Łódzkiego Biura Koncertowego „Witruoz”.Tym razem przenieśliśmy się w muzyczny świat dixielandu. Muzycy opowiedzieli nam o korzeniach muzyki rozrywkowej, czyli o historii jazzu tradycyjnego oraz zaprezentowali „na żywo” znane i lubiane tematy tego gatunku muzyki. Dodatkową atrakcją były ciekawe konkursy i zabawy muzyczne.


17 stycznia – Powiatowy Turniej Siatkówki

Brawo My!

W Powiatowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Proszowickiego drużyna naszych dziewcząt wywalczyła pierwsze miejsce a chłopców trzecie. Gratulujemy!!!! 


8 stycznia – akcja „Odblaskowa Szkoła”

8 styczna 2018 uczniowie klas I uczestniczyli w szczególnych zajęciach w ramach akcji Odblaskowa Szkoła. Bardzo ciekawe szkolenie dla uczniów w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu ratowniczego przygotowali i poprowadzili strażacy SP. Uczniowie otrzymali również odblaski. Dziękujemy!

Galeria


22 grudnia

Przygotowania do świąt u naszych najmłodszych uczniów (więcej…)

Więcej o klasowych wigiliach, jasełkach i kolędowaniu… (patrz galeria)

GALERIA         Strona główna


21 GRUDNIA – KONKURS KOLĘD W JĘZYKU NIEMIECKIM

21 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs kolęd w języku niemieckim Weihnachtslieder. Celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności językowych, poszerzenie wiedzy o kulturze krajów niemieckojęzycznych i wzmocnienie motywacji do nauki języka niemieckiego.
I miejsce zajęły Emilia Stachel i Anna Ziomek z klasy 3a.
Serdecznie gratulujemy!


Strona główna


14 grudnia – Zakończenie akcji „Już pływam”

Zakończyła się kolejna edycja akcji „Już pływam” . Uczniowie klas I i IV pod bacznym okiem instruktorów nauczyli się i udoskonalili dotychczasowe umiejętności pływackie. Wspaniale wykorzystany czas i znakomite efekty. We wtorek wieczorową porą będzie im czegoś brakowało… 

GALERIA         Strona główna


13 grudnia – Zbiórka makulatury

W naszej szkole już kolejny raz odbyła się zbiórka makulatury.

Najwięcej zebrały klasy:
IIIC – 934,6 kg.
IIB – 578,7 kg.
VIIB – 75 kg.
IID – 49,2 kg.
IIC – 38,4 kg.
IIID – 24 kg.
IVB – 19 kg.
IIA – 17kg.

Dziś również klasy siódme i drugie gimnazjalne uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Policji na temat „Bezpieczeństwo w sieci”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”

Strona główna


8 grudnia – zajęcia w Centrum Stomatologii Rodzinnej

W dniu 8 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach prozdrowotnych w gabinecie stomatologicznym Centrum Stomatologii Rodzinnej w Proszowicach. Fantastyczne zajęcia informacyjne o zdrowej żywności, przegląd zębów każdego dziecka wykonany przez znakomitych specjalistów, instrukcja i pokaz prawidłowego mycia zębów i higieny jamy ustnej trwały ponad godzinę. Zajęcia wszystkim się bardzo podobały! Każde dziecko otrzymało pisemną charakterystykę własnego uzębienia, pamiątkowy dyplom aktywnego udziału w zajęciach, a także pokaźny zestaw do pielęgnacji zębów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że O ZĘBY TRZEBA DBAĆ 🙂 Bardzo DZIĘKUJEMY Centrum Stomatologii Rodzinnej za zaproszenie i troskę o zdrowie naszych uczniów 🙂

GALERIA       Strona główna


8 grudnia – konkursy, turnieje, nagrody…

Dzisiaj nasi uczniowie odebrali nagrody w Zespole Szkół w Proszowicach. Wzięli udział w konkursach: informatycznym, plastycznym i fotograficznym dotyczących książki i czytelnictwa.

Dzisiejszy V Turniej Mikołajkowy dla gimnazjalistów w Zespole Szkół w Piotrkowicach zakończył się sukcesem naszych uczniów – zajęliśmy I miejsce! Drużyny III klas gimnazjalnych odpowiadały na pytania z wiedzy ogólnej z takich przedmiotów jak: język polski, historia, matematyka, chemia, biologia, geografia, język angielski. Ponadto rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych.

GALERIA            Strona główna


7 grudnia – Maraton pływacki

Nasi uczniowie startowali dziś w Maratonie Pływackim zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Proszowicach – w ramach kontynuacji Akcji Zdrowie. W zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu naszego powiatu. Startowało 139 uczniów, którzy w ciągu 3,5 godz. pokonali dystans 96 kilometrów i 720 metrów.

 

6 grudnia – Mikołajki

Dziś w naszej szkole zrobiło się iście „mikołajkowo”. Fotorelacja – patrz: Galeria Zdjęć

GALERIA            Strona główna


5 grudnia

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ten wyjątkowy dzień jest okazją aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na korzyść innych.

Kolejna dzisiejsza impreza to Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. 

Dziewczęta:
I miejsce Gabriela Grzywacz
II miejsce Patrycja Bratek
III miejsce Paulina Regdos 
Chłopcy:
I miejsce Miłosz Gajda
II miejsce Mateusz Gałązka
III miejsce Jakub Wacławik                  Gratulujemy!!!

Natomiast nasi najmłodsi uczniowie podziwiali występy artystów cyrkowych. Nie brakowało chwil mrożących krew w żyłach…..Szczególne brawa dla pani Małgosi.

GALERIA            Strona główna


27 – 29 LISTOPADA – Wizyta gości z Turcji, Hiszpanii i Grecji

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Erasmus + Gminy i Miasta Proszowice pt „The Book of Digital Legends” czyli Księga Legend Cyfrowych. W przedsięwzięciu biorą udział szkoły z Hiszpanii z miejscowości Elche, region Alicante, szkoła z Grecji z miejscowości Arta na zachodnim wybrzeżu oraz szkoła z Turcji z miejscowości Aksaray, Kapadocja. Projekt będzie trwać od września 2017 do sierpnia 2019 i jest skierowany do uczniów klas szkół podstawowych z rozszerzonym językiem angielskim. Głównym zadaniem w projekcie jest odnalezienie starych regionalnych legend i przygotowanie ich cyfrowej szaty – grafiki, zadań, map oraz tłumaczenia na angielski. W efekcie współpracy powstanie zbiór legend z każdego kraju. Projekt przewiduje też wizyty uczniów w szkołach partnerskich na przestrzeni najbliższych dwóch lat. Wizyta, która odbyła się w Proszowicach była krótkim spotkaniem początkowym (kick-off visit) dla nauczycieli pracujących w projekcie w celu ustalenia szczegółów współpracy odbyła się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej, która też jest partnerem projektu. Uczniowie przekazali kartki świąteczne dla kolegów z innych państw. Goście zwiedzili też Proszowice oraz Kraków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty.

Galeria zdjęć         Strona główna


15 listopada – Dzień z edukatorem projektu „Cyfrowobezpieczni”

Dzisiejszy dzień w szkole minął nam na spotkaniach z edukatorem projektu „Cyfrowobezpieczni”. Od godziny 10.00 w spotkaniach uczestniczyli uczniowie poszczególnych klas, natomiast w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z nauczycielami naszej szkoły. Więcej o projekcie ‚Cyfrowobezpieczni” – (patrz tutaj)


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Delegacja uczniów naszej szkoły z panią dyrektor Marią Bielską-Kahan w godzinach południowych wzięła udział w uroczystych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Od godz. 17.00 na proszowickim Rynku słychać było pieśni patriotyczne. To uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła śpiewa, miasto śpiewa” zachęcali mieszkańców do wspólnego śpiewu.

Galeria zdjęć (wkrótce)          Strona główna


10 listopada – Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu dzisiejszym wszyscy uczestniczyliśmy w okolicznościowej akademii. Podziwialiśmy nie tylko występy gimnazjalistów ale też najmłodszych – uczniów klas czwartych i pierwszych. Wspólne spotkanie było okazją do podsumowania szkolnych konkursów – laureaci odebrali dyplomy z rąk pani dyrektor Marii Bielskiej- Kahan.

Konkurs dla klas czwartych „Tadeusz Kościuszko- żołnierz wolności”:
1 miejsce- Ania Gradzi klasa IVb               2 miejsce- Bartek Kopeć klasa IVa
3 miejsce- Aleksander Wiecha klasa IVb

Konkurs „Plakat o tematyce niepodległościowej:
1 miejsce- Adrianna Łakomy klasa IIIc           2 miejsce – Aleksandra Szafrańska klasa VIIb
3 miejsce- Gabriela Grzyb klasa IIIa              3 miejsce- Sylwia Kopeć klasa IIId

Konkurs „Najciekawsza pocztówka o tematyce niepodległościowej:
1 miejsce- Karolina Kubacka klasa Ib        1 miejsce- Michał Stęplowski klasa Ib
2 miejsce- Filip Świątek klasa IVb             2 miejsce- Klaudia Kania klasa IVb
3 miejsce-Paula Radosz klasa Ib               3 miejsce- Ania Gradzi klasa IVb

Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć         Strona główna


7 listopada – Konkurs Piosenki Patriotycznej

We wtorek w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Przedstawiciel (uczeń lub grupa uczniów) każdej klasy miał zaśpiewać jeden utwór o charakterze patriotycznym. 

Wyniki konkursu:

1 miejsce – klasa IIa, którą reprezentowała Dominika Florek

2 miejsce – klasa IIb, którą reprezentowały Agata Skotarska i Gabrysia Nowak

3 miejsce – klasa IIIa, którą reprezentowały Natalia Nowak i Stachel Emilia

GRATULUJEMY !!!


2 listopada – II Szkolny Bieg Niepodległościowy

W czwartek, na trasie Park-Rynek odbył się II Szkolny Bieg Niepodległościowy. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Niepodległości. W biegu startowało 58 zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców.

Pierwsza trójka wśród dziewcząt:
1.Maja Bujakowska
2.Victoria Guzik
3.Irena Stęposz
Pierwsza trójka wśród chłopców:
1.Szymon Kubik
2.Leon Samojłow 
3.Maciej Szopa                           Gratulujemy!!!!!

Galeria zdjęć         Strona główna


27 października – Święto Szkoły – Dzień Patrona

W piątek 27 października 2017 r. odbyło się Święto Szkoły a zarazem Dzień Patrona. To szczególna data ponieważ stanowi osiemnastą rocznicę pracy Gimnazjum oraz piętnastą rocznicę nadania imienia. To również pierwszy rok funkcjonowania szkoły w nowej strukturze jako Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi. Dzień Patrona świętowano już od rana. Wszystkie klasy były mocno zaangażowane w liczne działania związane z tematyką militarną, wiedzy na temat 6 Brygady Powietrznodesantowej. Nie brakło również aktywności o charakterze manualnym, plastycznym i charakteryzatorskim. Uczniowie brali udział w zdrowej i ambitnej rywalizacji międzyklasowej. Jednym z elementów programu tego dnia był koncert zespołu „Czasza” Ich energetyczny występ wzbudził jak zwykle dużo aplauzu i emocji. O godz. 12.00. rozpoczęła się natomiast część oficjalna. Przybyli  na nią : Jan  Zwierzchowski – proboszcz tutejszej parafii, Grzegorz Cichy – burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, Iwona Latowska – wiceburmistrz, Dariusz Pietruszka – dyrektor biura poselskiego posła Włodzimierza Bernackiego oraz przedstawicielki Rady Rodziców Violetta Łyduch i Agnieszka Kania. Do grona gości należeli również emerytowani nauczyciele naszej szkoly : Anna Paryś, Stanisław Grudzień, Wiesław Paluch.

Galeria zdjęć         Strona główna


23 października – OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczniowie klasy 2b otrzymali dyplomy i gadżety za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch – Z niemieckim w drogę”. Projekt jest realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem Klett. Klasa 2b wykonała zdjęcie konkursowe „Zusammen nach Deutschland – Razem do Niemiec” w języku niemieckim nawiązujące do tytułu projektu. Serdecznie gratulujemy laureatom!

                                                             (kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć)
Strona główna


18-20 października – Złota Polska Jesień w Beskidach

W dniach 18 – 20 października klasa IV A wypoczywała w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Sidzinie. Zwiedziliśmy skansen, zdobyliśmy Krupowy Groń, bawiliśmy się na dyskotece oraz na ognisku. Ostatni dzień spędziliśmy w Parku Zdrojowym w Rabce. 

 
 
Galeria zdjęć             Strona główna

19 października – Zbiórka makulatury

W naszej szkole już kolejny raz odbyła się zbiórka makulatury – tym razem uczniowie przynieśli prawie trzy tony. 

Najwięcej zebrały klasy:
IIb- 951,5 kg.       IIIc-884,5 kg.          IIc-417 kg.         IId-388 kg.        IIId-141,5 kg.        IIIa-102 kg.        VIIa-19 kg.

Galeria zdjęć            Strona główna


14-15 października – Wycieczka do Zawoi

W ubiegły weekend grupa uczniów z klas trzecich wyjechała do Zawoi – realizując czwartą godzinę wychowania fizycznego. Zwiedziliśmy m.in.  Muzeum Zabawek w Stryszawie, weszliśmy na Mosorny Groń, spacerkiem na Przysłop (wieża widokowa, mini zoo). Mieliśmy także zajęcia z eko-siankiem.

Galeria zdjęć            Strona główna


15 października – III Piknik Ekologiczny

W niedzielę, na rynku naszego miasta, odbył się III Piknik Ekologiczny „Drzewko za surowce wtórne”. Każdy kto przyniósł odpady nadające się do recyklingu lub zakrętki, mógł otrzymać sadzonkę drzewka. Nasi uczniowie pomagali w pikniku jako wolontariusze, rozdając przybyłym uczestnikom obiecane drzewka.

  Strona główna


14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Piątek 13.10.17r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. Złożyły się na to dwa ważne wydarzenia: ślubowanie klas pierwszych oraz Święto Edukacji Narodowej. Pierwsza uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej o 10.00. Odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych, w obecności rodziców, wychowawców, p. dyrektor Marii Bielskiej-Kahan, burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego, złożyli ślubowanie. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego z uczniów. Z tej okazji pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, który obejmował recytację wierszy, śpiewanie piosenek oraz taniec poloneza. Wykazali się też znajomością klasyki, recytując chóralnie wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś ?”.

Część druga uroczystości dotyczyła Święta Edukacji Narodowej. Po powitaniu przez p. dyrektor, zabrał głos burmistrz Grzegorz Cichy. W swoim przemówieniu podkreślił dotychczasowe osiągnięcia naszej szkoły, zaznaczając, że jest ona placówką sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Podkreślił też duży wkład pracy kadry nauczycielskiej. W związku z tym, najbardziej zasłużonym, wręczył Nagrody Burmistrza. Każda z nominacji została opatrzona uzasadnieniem i komentarzem. Tegorocznymi, nagrodzonymi zostali: dyrektor Maria Bielska-Kahan, Anna Kwapień, Teresa Woźniak- Chmielińska, Izabela Krzywkowska. Po Nagrodach Burmistrza przyszedł czas na wręczenie Nagród Dyrektora. Pani dyrektor  Maria Bielska-Kahan wyróżniła następujących nauczycieli: Teresę Pawłowską, Agnieszkę Wojtusik, Beatę Bochenek, Halinę Warso, Iwonę Marzec, Karolinę Barnaś, Monikę Chmurę, Annę Twardowską-Gorzałczany, Sylwię Szywalską, Michała Czernika. Nagrody otrzymały również p. sekretarka Aleksandra Regnowska oraz panie z obsługi administracyjnej: Marzena Nowak, Anna Zielińska, Dorota Lewińska. W dalszej części uroczystości z życzeniami wystąpiła przewodnicząca Rady Rodziców Violetta Łyduch, a po niej przewodnicząca szkolnego samorządu.

Po części oficjalnej miał miejsce program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie klas drugich z udziałem absolwenta naszej szkoły Patryka Szopy. Występ miał formę koncertu życzeń skierowanego do nauczycieli poszczególnej kategorii przedmiotów. Liryczne piosenki w stylu retro ujęły zarówno grono pedagogiczne jak i młodzież. Oprócz Patryka swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Agata Skotarska, Dominika Florek oraz uczennica klasy IV Wiktoria Gałązka. Kolejnym elementem programu był układ choreograficzny do walca Chopina, w wykonaniu dziewczynek klas pierwszych i towarzyszących im dziewcząt z oddziałów gimnazjalnych. Po widowiskowym pokazie przyszedł czas na dynamiczną prezentację umiejętności cheerleaderek. Jak co roku w Święcie Edukacji Narodowej udział wzięli emerytowani nauczyciele naszej szkoły: Anna Paryś, Stanisław Grudzień oraz Wiesław Paluch.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwała Anna Wojtusik. Natomiast ślubowanie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Joanna Kostecka, Małgorzata Kuchmacz oraz Małgorzata Żurek.

Galeria zdjęć            Strona główna


4 października – Biegi sztafetowe

Dziś w parku odbyły się Powiatowe Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Miło nam poinformować, że sztafeta naszych dziewcząt zajęła pierwsze miejsce a chłopców trzecie. GRATULUJEMY!!!!!

Galeria zdjęć          Strona główna


2 października – Zawody pływackie

Komunikat z przeprowadzonych zawodów pływackich w dniu 2 października 2017

Dnia 2 października na Basenie MOSiR w Proszowicach odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Prezesa MOSiR w Proszowicach. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach oraz MOSiR w Proszowicach. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Wśród szkół podstawowych wystartowało 41 pływaków (17 dziewcząt i 24 chłopców), gimnazja – 43 (17 dziewcząt i 26 chłopców) i 5 pływaków ze szkół średnich (2 dziewczyny i 3 chłopców). Zawody zostały przeprowadzone w trzech stylach pływackich: grzbietowym, klasykiem i dowolnym oraz sztafetach 4×50 dowolnym w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. (więcej…)

Galeria zdjęć            Strona główna


26 września – Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia promujące naukę języka angielskiego. W ramach lekcji uczniowie wykonywali projekty oraz brali udział w wielu grach i zabawach językowych.

Galeria zdjęć            Strona główna


26 września – 73 Rocznica Utworzenia Rzeczypospolitej Partyzanckiej

Komunikat z przeprowadzonej imprezy patriotyczno-sportowej zorganizowanej ku czci Generała Bolesława Michała Nieczui-Ostrowskiego ps. Tysiąc

Organizatorami uroczystości byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach oraz Starostwo Powiatowe w Proszowicach, współorganizatorami Miasto i Gmina w Proszowicach oraz Gmina Koniusza.

Głównym punktem imprezy był X Memoriałowy Bieg Sztafetowy gen. Nieczui-Ostrowskiego na trasie Koniusza Proszowice w następujących kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz kategoria otwarta kobiet i kategoria otwarta mężczyzn. Dla zawodników szkolnych trasa 6-ciu kilometrów  podzielona była  na 10 zmian po 600 metrów każda natomiast zawodnicy kategorii otwartej biegali cały dystans 6-ciu kilometrów. Po biegu głównym odbył się turniej piłki nożnej halowej dla gimnazjów naszego powiatu. (więcej)

 

Galeria zdjęć            Strona główna


22 września – Piknik spadochronowy

W piątek młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w Święcie Brygady Powietrznodesantowej, które obchodzone jest przez Patrona naszej Szkoły w rocznicę powstania 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej – formacji pierwotnej utworzonej przez gen. S. Sosabowskiego.

Na krakowskich Błoniach miała miejsce uroczysta zbiórka z udziałem: lokalnych władz miasta  Krakowa, dowódców jednostek wojskowych, przedstawicieli Bractwa Kurkowego, gości z Holandii, Wielkiej Brytanii oraz rodzin żołnierzy. Wśród przybyłych znalazła się również młodzież zaprzyjaźnionych z brygadą szkół i instytucji. Po oficjalnych uroczystościach miał miejsce spadochroniarski piknik, który jak co roku wzbudził wśród naszej młodzieży spore zainteresowanie. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Tak więc można było – pod czujnym okiem żołnierzy – oddać strzał z karabinu, posterować nowoczesnym wykrywaczem min, zapoznać się rodzajami broni i amunicji. Uczniowie chętnie wchodzili również do wojskowych samochodów.

Urozmaiceniem pikniku był energetyczny występ zespołu „Czasza”, który mimo chłodnej deszczowej aury zgromadził wielu słuchaczy. Młodzież mogła skosztować również tradycyjnej żołnierskiej grochówki lub kiełbasek z grilla oraz rozgrzać się ciepłą herbatą. W wyjeździe wzięło udział około siedemdziesięciu osób, a opiekunami byli: wicedyrektor Wojciech Musiał, Karolina Barnaś, Alicja Chuchmacz, Monika  Chmura, Anna Twardowska-Gorzałczany

Galeria zdjęć            Strona główna


15 września – Dzień Kropki

15 września to „Międzynarodowy Dzień Kropki”, święto kreatywności i odkrywania talentów. 

Galeria zdjęć            Strona główna


8 września – 78 rocznica Bitwy pod Proszowicami

W piątek 8 września delegacja naszej szkoły, z panią dyrektor Marią Bielską- Kahan uczestniczyła w uroczystych obchodach 78 Rocznicy Bitwy pod Proszowicami. 

Galeria zdjęć            Strona główna


4 września – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Proszowicach

W poniedziałek 4 września o 9.00 młodzież naszej szkoły spotkała się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Po raz pierwszy, po osiemnastu latach, przybyli na nią także najmłodsi  –  uczniowie trzech klas pierwszych, dwóch czwartych i dwóch siódmych. To dzień szczególny w życiu szkoły, ponieważ w myśl założeń reformy edukacji odtąd nasza placówka stała się ośmioklasową Szkołą Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Po krótkich słowach powitania, p. dyrektor Maria Bielska–Kahan, właśnie na ten fakt zwróciła szczególną uwagę. Podkreśliła, że powracamy do tradycji powstałej w roku 1970 Szkoły Podstawowej nr 2, tym samym czas funkcjonowania gimnazjum przechodzi do historii. Głos zabrała również p. wiceburmistrz Iwona Latowska, która podziękowała za dobrą organizację i przygotowanie do nowego, trudnego roku.   

Do przygotowań, aby nowa szkoła, była funkcjonalna, bezpieczna i przyjazna nowym uczniom nawiązała w swoim słowie do uczniów pani dyrektor. Przede wszystkim jednak zwróciła uwagę, aby uczniowie starali się nie zmarnować czasu spędzonego w szkole. Aby każdemu udało się znaleźć, ocenić i rozwinąć swój talent. Zaznaczyła, że każdy ma w sobie potencjał możliwości, który może rozwinąć, a szczytem osiągnięć niekoniecznie jest najwyższa średnia. Ze szczególnym apelem zwróciła się także do klas starszych. Zaznaczyła, że obecność najmłodszych wymaga od wszystkich przejęcia postawy opiekuńczej.

Na koniec życzyła wszystkim wytrwałości, pogody ducha, radości i siły w zmaganiach z codziennymi trudami szkolnej rzeczywistości.

Galeria zdjęć            Strona główna