im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

Aktualności 2019/2020

25 listopada – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Teddy Bear Day! Dziś Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Była to doskonała okazja do świętowania na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III. Śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki, powtarzaliśmy słówka oraz słuchaliśmy opowiadania pt: „Goldilocks and the three bears”. Wszyscy świetnie się  bawili.

16 listopada

Uczeń naszej szkoły Dawid Szymacha zajął 1 miejsce w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II

14 listopada – wizyta Prezydenta RP w Proszowicach

Późnym popołudniem nasi uczniowie swoim śpiewem uświetnili wizytę pana prezydenta w Proszowicach.

Relacja i zdjęcia ze spotkania z Prezydentem RP na stronie szkoły patrz tutaj

Galeria zdjęć na stronie Dziennika Polskiego

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada o godz. 17.00 na płycie rynku naszego miasta odbyło się – jak co roku – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod przewodnictwem młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach, które zgromadziło kilkuset mieszkańców naszego miasta.

Więcej o obchodach 11 listopada – patrz tutaj

8 listopada

Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień wcześniej odbył się II PROSZOWICKI SZKOLNY BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ.

Krótka relacja oraz galeria zdjęć na szkolnym facebooku.

30 października – Pasowanie na czytelnika

Dzisiaj w szkolnej bibliotece miało miejsce, choć kameralne, pasowanie na czytelnika. Przystąpiły do niego uczniowie klas I. Po krótkim przyrzeczeniu mianowania na czytelników dokonała pani dyrektor, a pani bibliotekarka wręczyła pamiątkowe medale i książki.

Pasowanie odbyło się po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Od tego roku ma się stać tradycją, która będzie kontynuowana każdego roku w miesiącu październiku, który jest miesiącem bibliotek szkolnych.

Zdjęcia z tej uroczystości oraz krótkie filmiki w „Galerii”

17 października

Z inicjatywy klasy VIIa nasza szkoła przystąpiła do akcji BohaterON.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

7 – 13 października – Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 07 – 13. 10. 2019 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji., organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Głównym celem naszych działań było popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji. (Więcej…)

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

„Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje”

Wiliam Arthur Ward

Dziś w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 9.00 odbyło się ślubowanie uczniów klas I, o godz. 11.00 uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, Zastępca Burmistrza Zbigniew Nowak, emerytowani nauczyciele.

Więcej o wizycie Wicemarszałka – (patrz tutaj)

7 października

Lekcją „Kodowanie jest O.K.” w klasie 1a rozpoczęliśmy tydzień kodowania w szkole przystępując jednocześnie do programu „CodeWeek 2019”

We wtorek do programu dołączyły kolejne klasy – 3a, 3c, 1b realizując lekcję „Gry logiczne online – Halloween” – kodowanie z wykorzystaniem komputera i Internetu.  Uczniowie klas V poznawali tajniki szyfrowania i zmagali się z szyfrem Cezara.

Pierwsi uczniowie otrzymali już certyfikaty uczestnictwa w programie.

26 września

26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Jak co roku z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty tematyczne, które ozdobiły korytarze.

24 września

Dziś w Proszowicach odbyły się uroczystości patriotyczno-sportowe z okazji 75 rocznicy utworzenia Rzeczypospolitej Partyzanckiej.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII sztafetowym biegu Ku Czci Gen. Bolesława Nieczui – Ostrowskiego na trasie Koniusza – Proszowice oraz w rozgrywkach piłki nożnej. Nasi piłkarze byli bezkonkurencyjni i ostatecznie zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!!

2 września – rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020