im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

Aktualności 2019/2020


25 listopada – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Teddy Bear Day! Dziś Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Była to doskonała okazja do świętowania na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III. Śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki, powtarzaliśmy słówka oraz słuchaliśmy opowiadania pt: „Goldilocks and the three bears”. Wszyscy świetnie się  bawili.

GALERIA


16 listopada

Uczeń naszej szkoły Dawid Szymacha zajął 1 miejsce w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II


14 listopada – wizyta Prezydenta RP w Proszowicach

Późnym popołudniem nasi uczniowie swoim śpiewem uświetnili wizytę pana prezydenta w Proszowicach. 

Relacja i zdjęcia ze spotkania z Prezydentem RP na stronie szkoły patrz tutaj

Galeria zdjęć na stronie Dziennika Polskiego


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

 
11 listopada o godz. 17.00 na płycie rynku naszego miasta odbyło się – jak co roku – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod przewodnictwem młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach, które zgromadziło kilkuset mieszkańców naszego miasta. 
 
Więcej o obchodach 11 listopada – patrz tutaj

8 listopada

Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

GALERIA

Dzień wcześniej odbył się II PROSZOWICKI SZKOLNY BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ.

Krótka relacja oraz galeria zdjęć na szkolnym facebooku.


30 października – Pasowanie na czytelnika

Dzisiaj w szkolnej bibliotece miało miejsce, choć kameralne, pasowanie na czytelnika. Przystąpiły do niego uczniowie klas I. Po krótkim przyrzeczeniu mianowania na czytelników dokonała pani dyrektor, a pani bibliotekarka wręczyła pamiątkowe medale i książki.  

Pasowanie odbyło się po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Od tego roku ma się stać tradycją, która będzie kontynuowana każdego roku w miesiącu październiku, który jest miesiącem bibliotek szkolnych.

Zdjęcia z tej uroczystości oraz krótkie filmiki w „Galerii” 

GALERIA


17 października

Z inicjatywy klasy VIIa nasza szkoła przystąpiła do akcji BohaterON.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Krótka fotogaleria na szkolnym facebooku.

GALERIA


7 – 13 października – Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 07 – 13. 10. 2019 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji., organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Głównym celem naszych działań było popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji. (Więcej…)

GALERIA


14 października – Dzień Edukacji Narodowej

„Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje”

Wiliam Arthur Ward

Dziś w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 9.00 odbyło się ślubowanie uczniów klas I, o godz. 11.00 uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, Zastępca Burmistrza Zbigniew Nowak, emerytowani nauczyciele. 

GALERIA

Więcej o wizycie Wicemarszałka – (patrz tutaj)


7 października

Lekcją „Kodowanie jest O.K.” w klasie 1a rozpoczęliśmy tydzień kodowania w szkole przystępując jednocześnie do programu „CodeWeek 2019”

We wtorek do programu dołączyły kolejne klasy – 3a, 3c, 1b realizując lekcję „Gry logiczne online – Halloween” – kodowanie z wykorzystaniem komputera i Internetu.  Uczniowie klas V poznawali tajniki szyfrowania i zmagali się z szyfrem Cezara.

Pierwsi uczniowie otrzymali już certyfikaty uczestnictwa w programie.

GALERIA


26 września

26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Jak co roku z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty tematyczne, które ozdobiły korytarze.

Krótka fotogaleria na szkolnym facebooku.


24 września

Dziś w Proszowicach odbyły się uroczystości patriotyczno-sportowe z okazji 75 rocznicy utworzenia Rzeczypospolitej Partyzanckiej.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII sztafetowym biegu Ku Czci Gen. Bolesława Nieczui – Ostrowskiego na trasie Koniusza – Proszowice oraz w rozgrywkach piłki nożnej. Nasi piłkarze byli bezkonkurencyjni i ostatecznie zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!!

Krótka fotogaleria na szkolnym facebooku.


2 września – rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Krótka fotogaleria na szkolnym facebooku.

——————————