im. 6 Brygady Desantowo – Szturmowej gen. S. Sosabowskiego

Kącik uczniów klas I-III

To tutaj będziemy prezentowali zdjęcia z uroczystości i innych „imprez” szkolnych oraz prace naszych najmłodszych uczniów


2018/2019


21 maja odbył się  KONKURS  ORTOGRAFICZNY
dla uczniów klas drugich. Jego organizatorzy – pani Małgorzata Kuchmacz i pani Małgorzata Żurek – gratulują laureatom.

LAUREACI  to:
I miejsce:  Antoni Młyński  i  Klara Marchut
II miejsce:  Zuzanna Ciepielewska
III miejsce:  Gabriela Borowicz, Sandra Przeniosło i  Paula Radosz

Na zwycięzców czekają nagrody, które wkrótce zostaną im wręczone. 


Dzień Unii Europejskiej na zajęciach z edukacji informatycznej


Uczniowie klasy 1 a wypożyczyli w szkolnej bibliotece pierwsze książki. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, poznały jej najważniejsze zadania i zwiedziły główne pomieszczenia: czytelnię i dział z literaturą dla dzieci młodszych. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały kroniki naszej szkoły. (Kroniki Szkoły można oglądać też w wersji cyfrowej na stronie naszej szkoły – patrz tutaj)


Wielka Mapa Polski

Klasa II c bierze aktywnie udział w ogólnopolskiej akcji Wielka Mapa Polski. Dostaliśmy wielką mapę i tam zamieszczamy karteczki. Piszemy i wysyłamy pocztówki do dzieci z różnych szkół w całej Polsce. Dostajemy od innych dzieci karteczki z pozdrowieniami i szukamy na mapie Polski miejsc, gdzie mieszkają, gdzie się uczą i jak wygląda ich okolica. Korzystamy na stronie z materiałów edukacyjnych, które wzbogacają naszą wiedzę o Polsce. Jaka szkoda, że Proszowice nie mają swojej pocztówki! A to takie piękne okolice:)


Święta tuż, tuż 🙂
Uczniowie klasy IIc wykonali podczas zajęć lekcyjnych swoje pierwsze palmy świąteczne. Każdy uczeń będzie świętował z własnoręcznie wykonaną piękną palmą! Pomysłowość i precyzja wykonania cieszą oko! Brawo, Dzieci!!!


Obrazy…

W ramach zajęć świetlicowych dziewczynki z klas IV wykonały piękne obrazy  (trochę abstrakcyjna zabawa kolorem i plamą :). Zdobią one nasz górny korytarz. Może to początek artystycznej kariery  i pierwsza malarska wystawa? Trzymamy kciuki za rozwój talentów!


Piękno Niepołomic, czyli klasa II c na wycieczce…

Klasa II c uczestniczyła w wycieczce do królewskiego miasta Niepołomice. To spotkanie z rycerzami i królami, pogawędki ze Stańczykiem, fantastyczne warsztaty z heraldyki oraz wizyta w kosmosie, czyli w planetarium… Niepołomice są tak niedaleko i warto je często odwiedzać. Spacer po puszczy już w następnym roku…

 


Dla naszej Cudownej Planety…

Uczniowie klasy IIc włączają się w miedzynarodowy projekt Erasmus+ i pomagają w budownie profesjonalnego kompostownika na terenie przyszkolnym. Powstały w ten sposób kompost ( z resztek organicznych, słomy, gałązek i kartonów) ma użyżnić glebę na permakulturowych grządkach tak, by posadzone tam warzywa i zioła były ekologiczne, smaczne i zdrowe…wolne od chemicznych środków… To działania dla dobra naszej Ziemi – bo „czego się Jaś nie nauczy”…. Ponadto cały czas pielęgnujemy kwiaty, które oczyszczają powietrze (dostaliśmy je w ramach akcji edukacyjnej przeciwsmogowej „Weż, nie truj!”), a także przygotowaliśmy wystawę plakatów pod hasłem: „STOP! wypalaniu traw!” Warto, by dorośli wzięli sobie do serca to, o czym wiedzą i mówią dzieci!!!


 

Zrobiliśmy palmę na szkolny konkurs. Uczniowie klasy 2 b 


Klasa IIA kontynuuje cykl lekcji związanych z ciekawymi zawodami. Dziś naszym gościem była pani Klaudia Młyńska – pracownik Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Pod mikroskopem mogliśmy zobaczyć preparaty ze szkodnikami zagrażającymi uprawianym roślinom. Prezentacja multimedialna, ilustracje, plakaty pozwoliły poznać wiele ciekawostek przyrodniczych. Mogliśmy też sami stworzyć własną minihodowlę owsa. Każde dziecko otrzymało doniczkę, do której wsypało ziemię i nasionka owsa. Gdy nasionka wykiełkują i owies się zazieleni, taka wiosenna dekoracja będzie ozdobą wielkanocnego stołu. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały! 


KONKURS FOTOGRAFICZNY

Uczniowie Nasze Szkoły otrzymali nagrody za udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Żębocinie. Konkurs zatytułowany był: „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”, a rozdanie nagród miało miejsce w SP w Żębocinie 21 marca 2019. 

Filip Mazurek z klasy 2 b zajął II miejsce

Karol Korż z klasy 2 a zdobył III miejsce

Gratulujemy! 


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca, w pierwszym dniu wiosny,  klasa 1b uczestniczyła w zabawie zorganizowanej przez klasy 4. Lena Latowska odebrała nagrodę za zajęcie 3 miejsca w szkolnym konkursie pięknego czytania, a Ania Gawęda za wyróżnienie w tym konkursie.  Nagrody za udział w konkursie odebrali Kuba Barnaś, Julia Grynwad i Nadia Tałach. Wychowawczyni bardzo dziękuje uczniom i rodzicom za udział i ogromną pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu i gratuluje wszystkim uczestnikom. Zabawę zakończył konkurs na najpięknieszy strój Pani Wiosny. Konkurs wygrała przedstawicielka naszej 1b – Lena Latowska. Serdeczne gratulacje!


ZDROWO ŻYĆ… 

Rodzice uczniów klasy 1b zdecydowali o udziale dzieci w serii zajęć o zasadach zdrowego odżywiania się. Podczas pierwszych zajęć z dietetykiem uczniowie poznawali wpływ owoców na zdrowie swojego organizmu. Na drugich zajęciach dzieci dowiedziały się jak niebezpieczne może być nadmierne spożywanie cukru. Z pomocą pani dietetyk odmierzały ilość cukru zawartą w produktach, które są przysmakami wielu dzieci. Następnie pomagały w przygotowaniu zdrowej nutelli. Zajęcia zakończyły się poczęstunkiem złożonym z nowej nutelli, wafli ryżowych i pełnoziarnistego chleba. Na następnych zajęciach będziemy mówić o wodzie i słodkich napojach.


WYCIECZKA DO TEATRU

Klasy 1a i 1b w dniu 19 marca uczestniczyły w wycieczce do Teatru Ludowego. Oglądaliśmy spektakl pt.” Pyza na polskich dróżkach”. Barwny, pełen muzyki, tańca i pięknie śpiewanych piosenek ludowych na tle polskich krajobrazów bardzo się wszystkim podobał. 


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

13 marca odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla dzieci z klas pierwszych i drugich. Był on poświęcony Joannie  Papuzińskiej – prozaikowi, poetce, autorce bajek i wierszy dla dzieci. W tym bowiem roku pisarka obchodzi swoje 80 – lecie urodzin. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom poprawnego i płynnego czytania, ale i właściwej emisji głosu i oryginalnej interpretacji wybranego tekstu.

 LAUREACI:

 KLASY I:

I MIEJSCE –  IZABELA KWIECIEŃ  klasa IA

II MIEJSCE – GIULIA FILIPOWSKA AWEZZANO klasa IA

 III MIEJSCE – LENA LATOWSKA klasa IB

Wyróżnienie – ANNA GAWĘDA  klasa IB

 KLASY II:

 I MIEJSCE –  ANTONI MŁYŃSKI  klasa IIA

 II MIEJSCE – KINGA GŁOWA  klasa IIC

 III MIEJSCE – NIKOLA MARZEC  klasa IIB

                    PAULA RADOSZ     klasa IIB

                    KATARZYNA PABIAŃCZYK  klasa IIA

 Organizatorzy konkursu i członkowie Jury serdecznie gratulują jego laureatom, jednocześnie podając do wiadomości, iż nagrody zostaną wręczone w czwartek – podczas WIOSENNEGO  FESTIWALU  KULTURY


 

W klasie I A przedwiośnie buchnęło całą parą. W kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i żonkile. W całej okazałości rozpięły się fasolki, a własnoręcznie posiane i podlewane przez dzieci aksamitki są z każdym dniem większe. Wkrótce posadzimy w naszym kącik pelargonie.  
 
Dzisiaj odwiedził naszą klasę miły gość, Ksiądz Proboszcz dr Jan Zwierzchowski, który ufundował szkole urządzenie do oczyszczania powietrza. Oczyszczacz poprawi jakość powietrza eliminując zanieczyszczenia mechaniczne, kurz, roztocza, bakterie oraz wirusy.  Będziemy z niego korzystali nie tylko my, uczniowie klasy I A, ale też inni uczęszczający do świetlicy szkolnej mieszczącej się w sali nr 22. Cieszymy się, że będziemy mogli uczyć się i bawić oddychając czystym powietrzem. 
Księdzu Proboszczowi z serca dziękujemy! 

Zajęcia z projektu „Czytanie. jak przygoda”

Przeczytaliśmy lekturę Miry Jaworczakowej pt.: „Oto jest Kasia”. Wcześniej, w klasie, namalowaliśmy w grupach portrety bohaterki w formacie XXL i poszliśmy z całym tym bagażem, 5 marca,  do Biblioteki Miejskiej na kolejne zajęcia z naszego klasowego projektu czytelniczego. Na zajęcia do Biblioteki Miejskiej chętnie zabieramy ze sobą Nasze Mamy, nierzadko z rodzeństwem, które chłonie wiedzę razem z nami. Pani bibliotekarka przygotowała dla nas bardzo łatwą krzyżówkę.  Rozwiązywaliśmy ją niemal chórem, ponieważ całą lekturę znaliśmy na pamięć.  Na wielkich portretach bohaterki lektury – Kasi, naklejaliśmy jej cechy pozytywne i negatywne. Ocenialiśmy postępowanie Kasi i zmianę w zachowaniu bohaterki pod wpływem wydarzeń zachodzących w jej życiu. Wspólnymi siłami uporządkowaliśmy plany wydarzeń lektury. Zajęcia zakończyły się warsztatami niemal krawieckimi. Miarką krawiecką mierzyliśmy poszczególne części naszego ciała. Porównywaliśmy swoje pomiary i okazało się, że niektórzy są tacy sami, chociaż na to nie wyglądają. Liczby nie kłamią…. Uczniowie klasy 2 b” 


„Weź, nie truj”

Nasza Szkoła realizuje Program Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali pakiety edukacyjne pod nazwą „Co wisi w powietrzu?”, które realizowali podczas zajęć edukacyjnych w klasach. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, o tym, jak udowodnić, że powietrze istnieje? Co dobrego, a co złego może znajdować się w powietrzu, co sprzyja, a co szkodzi zachowaniom ekologicznym w życiu człowieka. Uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania stanu zanieczyszczenia powietrza z czujnika pomiaru znajdującego się na budynku Naszej Szkoły. 


„Brzechwa – Dzieciom” 

„5 lutego 2019 powędrowaliśmy do Biblioteki Miejskiej na zajęcia, podczas których podzieliliśmy się naszymi wrażeniami po przeczytaniu wierszy Jana Brzechwy. Przeczytaliśmy mnóstwo ciekawych i zabawnych wierszy dla dzieci, które wprawiły nas w radosny nastrój. Wiele z nich zainspirowało nas do pracy plastycznej oraz do tego, aby nauczyć się ich na pamięć. Chętnie recytowaliśmy je naszym koleżankom i kolegom i słuchaliśmy siebie nawzajem. Wiersz pt. „Tydzień” pozwolił nam na powtórzenie kolejności dni tygodnia. Dzięki znajomości wierszy bezbłędnie rozwiązaliśmy krzyżówkę i test wiedzowy. Wiersze Jana Brzechwy zawładnęły nasza wyobraźnią i przeniosły do bajkowego świata. Poznaliśmy również piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”, które zaśpiewaliśmy w Bibliotece Miejskiej. Na zakończenie zajęć pani wręczyła nam kolorowe tabliczki mnożenia, bo teraz przed nami … recytacja z pamięci własnie „Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klasy 2 b”


Uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach żywieniowych. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Kantor (Fit Factor dietetyk). Dzieci dowiedziały się jakie witaminy zawierają poszczególne owoce. Uczniowie rozmawiali z prowadzącą zajęcia panią o tym, jak owoce i zawarte w nich witaminy wpływają na zdrowie i rozwój organizmu. Największą atrakcją było samodzielne przygotowanie owocowej sałatki. Pod kierunkiem pani Magdy dzielni kucharze komponowali własny przysmak wybierając ulubione owoce, które następnie kroili. Po zakończeniu pracy odbyła się owocowa uczta.  


Klasy drugie, a b i c , wzięły udział w multimedialnych zajęciach ekologicznych pod znamienną nazwą „My też tworzymy atmosferę”. Dowiedziały się co to jest smog i jak powstaje. Obserwowały doświadczenie przyrodnicze, które wywarło na nich duże wrażenie. Poznały sposoby, jakie można by zastosować, aby nie było trującego smogu. Poznały również sposoby, jak sobie radzić w sytuacji, gdy mamy niezbyt czyste powietrze, którym przecież oddychamy. Każda klasa otrzymała w prezencie kwiaty doniczkowe, które pomagają oczyścić powietrze. Świadomość ekologiczna po tych zajęciach u uczniów wzrosła. Przeprowadzone w grudniu zajęcia łączą się z programem ekologicznym, który wprowadzany jest w Naszej Szkole. Program ten nosi nazwę „Weź, nie truj”. Uczniowie szerzej dowiedzą się o zanieczyszczeniu powietrza i sposobach na poprawę jego stanu. 


Uczniowie z klasy 2a przygotowali karmniki i zapraszają dzieci, by dokarmiały ptaki. Jeśli zima powróci, będą w nich czekać różne przysmaki dla zgłodniałych ptaków.


Ależ ciekawą wycieczką okazał się wyjazd dzieci z klasy 2a i 2b do Bochni! Tajemnicze korytarze muzeum dawnej kopalni kryją tyle tajemnic! Niektóre z nich przekazała nam pani przewodnik, a inne górnik, który w pięknej podziemnej kaplicy tak interesująco opowiadał o  niebezpiecznej pracy i wydobywaniu soli. Wszystkim podobała się niezwykła trasa podziemnej kolejki i sportowa zabawa  na sali gimnastycznej. Sami zobaczcie.


Akademia Bezpiecznego Puchatka

„Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci. W trakcie zajęć uczniowie poznawali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zasadami bezpieczeństwa w szkole i w domu, udzielenia pierwszej pomocy, wzywania służb ratunkowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W dniu 10 stycznia odbyło się kończące zajęcia spotkanie uczniów z policjantami KPP w Proszowicach. Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Paweł Burda oraz pan dzielnicowy sierż. sztab. Sylwester Głód rozmawiali z dziećmi o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem na drodze pieszych, kierowców i pasażerów oraz rowerzystów. Przypomnieli zasady wzywania pomocy przez numery alarmowe. Życząc dzieciom wspaniałych ferii przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci miały okazję zapytać panów policjantów o interesujące je sprawy związane z pracą policjanta oraz zobaczyć przedmioty, którymi policjanci posługują się w pracy. W spotkaniu uczestniczył pan dyrektor  mgr Wojciech Musiał.”


Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni 2 a i 2 b.


„8 stycznia byliśmy w bibliotece Miejskiej na zajęciach, podczas których pracowaliśmy zainspirowani treścią lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana Zagroda”. Zagroda pełna pingwinów zaczarowała również nas. Daliśmy się wciągnąć w klimat Antarktydy, opracowując autorskie książeczki tematyczne. Każdy mógł zaprezentować swoją oryginalną twórczość. Dzięki lekturze i eksploracji polarnej tematyki, można powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w dziedzinie pingwinów antarktycznych oraz białego kontynentu, panujących tam warunków pogodowych, żyjących tam zwierząt i nawet roślin. Zachęcamy do lektury, która tak pasuje aktualnie do widoku za oknem. Uczniowie klasy 2 b


Zabawy na śniegu na zajęciach wychowania fizycznego – klasa 2b


W zdrowym ciele zdrowy duch

O ekologii i zdrowym stylu życia mówiła Pani Marta Pietrasik, a o zdrowym odżywianiu i zaletach owoców i warzyw – Pani dietetyk – Magdalena Kantor. Sami zobaczcie, jak ciekawie i wartościowo spędzamy czas w naszej szkole!


Ciekawe zawody

Uczniowie klasy IIA realizują cykl zajęć związanych z ciekawymi zawodami swoich rodziców. Gdy nastały deszczowe, jesienne dni dzieci spotkały się z Panią Karoliną Ciepielewską – farmaceutką. Opowiadając nasz gość demonstrował sposób przygotowania leków w aptece. Pani Karolina przestrzegała przed samowolnym dozowaniem leków i sięganiem po nie bez wiedzy lekarza. Fizjoterapeuta – Pani Monika Gil – wraz z dziećmi wykonywała pożyteczne ćwiczenia gimnastyczne z użyciem specjalnych taśm. Wszystko to po to, byśmy zachowali właściwą postawę podczas pracy w szkolnych ławkach. 


Z wizytą u stomatologa

14 grudnia klasa 1b uczestniczyła w wycieczce do gabinetu stomatologicznego. Spotkanie z lekarzem zaczęło się od prelekcji. Prowadząca zajęcia pani Aneta wyjaśniła dzieciom dlaczego należy myć zęby, jak robić to skutecznie i jak często powinno się zęby myć. Dzieci mogły utrwalić zdobyte informacje segregując produkty spożywcze na zdrowe i szkodliwe dla zębów oraz wykonując prace plastyczne. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do gabinetu i każdemu sprawdzono stan zębów. Na zakończenie, pod okiem fachowców, dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów. Na pożegnanie dzieci otrzymały atrakcyjne prezenty. Dziękujemy gospodarzowi za miłe spotkanie, ciekawe zajęcia i prezenty.


„Świąteczne pierniczki”

„Postanowiliśmy prawie samodzielnie wykonać i upiec świąteczne pierniczki. Zabraliśmy się do tego z zapałem. Praca sprawiła nam dużo radości. Polecamy wszystkim – klasa 2 b” 


„Słodkie dzieciaki”

„W czwartek, 13 grudnia, spotkaliśmy się z Panią Magdą, która jest dietetyczką. Prowadziła z nami zajęcia kulinarne, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy o cukrze w naszych codziennych posiłkach. Dowiedzieliśmy się tego, czym jest cukier i gdzie go znajdujemy. Dowiedzieliśmy się również, że nadmiar cukru bardzo szkodzi zdrowiu człowieka. Zdziwiliśmy się, że tak wiele cukru jest w różnych produktach. I to nie tylko w słodyczach, ale również w jogurcie, a nawet w… keczupie. Poznaliśmy naturalne zamienniki tradycyjnego cukru. Następnie przygotowaliśmy domowy zdrowy krem czekoladowy. Potem smarowaliśmy nim zdrowe pieczywo i jedliśmy „zdrową nutellę”. 2 b

P. S. Włączamy się wraz z całą szkołą w akcję „Góra Grosza”.


Mikołajki w kl.1a

Święty Mikołaj nie zapomniał o uczniach klasy 1a. Pozostawił dla nich słodkie upominki pamiętając, że wszyscy bardzo się starają i chętnie biorą udział w różnego rodzaju zajęciach.


Mikołajki w kl. 1b

6 grudnia rano klasę 1b odwiedził święty Mikołaj. Nie spotkał się z dziećmi, ale zostawił dla nich list. Na szczęście są już uczniowie, którzy potrafili go przeczytać kolegom. Kolorowe, słodkie prezenty i zabawki „Ninja” sprawiły dzieciom ogromną radość.


Mikołajki w kl. 2b

Zaparło nam dech, gdy w drzwiach naszej klasy 6 grudnia, pojawił się Święty Mikołaj. Przyszedł z prezentami, które wręczał nam, gdy odpowiedzieliśmy na pytania. Pytania miały różny stopień trudności. Na szczęście każdy odpowiedział prawidłowo. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy dla Świętego Mikołaja pastorałkę. Następnie pożegnaliśmy Dostojnego Gościa z obietnicą, „że będziemy grzeczni”. Po pewnym czasie odwiedził nas szkolny Mikołaj wraz ze swoją świtą. Elf podarował nam kalendarz adwentowy z czekoladką dla każdego, a Mikołaj częstował wszystkich pierniczkami. Na trzeciej lekcji spotkaliśmy się z Mikołajem i jego świtą na sali gimnastycznej, gdzie zatańczyliśmy mikołajkową zumbę. Dzień 6 grudnia spędziliśmy bardzo miło. 2 b 


Andrzejki

Andrzejki, to stary polski zwyczaj. Postanowiliśmy przenieść go na grunt naszej klasy i urządziliśmy klasowe andrzejki. Wróżyliśmy sobie na różne sposoby i dobrze przy tym bawiliśmy się. 2 b 


W świecie Hansa Christiana Andersena.

Kolejne zajęcia warsztatowe w Bibliotece Miejskiej dotyczyły baśni Hansa Christiana Andersena. Z niecierpliwością rozwiązywaliśmy krzyżówkę, a następnie z wdzięcznością dla pisarza zaśpiewaliśmy piosenkę „Bajki Pana Andersena”. Poznaliśmy wiele baśni. Sprawdziliśmy naszą wiedzę w teście: „Czy znasz baśnie Andersena?” Nasz wysiłek został nagrodzony – otrzymaliśmy medale. Nie zabrakło również zadania z matematyki  
O  tym, jak bardzo podobały nam się baśnie Andersena nich posłuży nam wiersz.

Joanna Kulmowa – „List do Andersena”

Ja dziękuję panu
panie Janie Christianie

za bardzo dziecinne bajanie.
Za kominiarczyka co kochał się w pasterce.
Za słowika
że miał żywe serce.
Za szkiełko Królowej Śniegu.
I za smutny los żołnierza cynowego.
Za księżniczkę na ziarnku grochu.
Za cień
który trwa przy mnie wszędzie.
I za każde brzydkie kaczątko
co wie teraz
że łabędziem
będzie.

Już nie możemy się doczekać następnej lektury… 2 b 


Tydzień Niepodległości – klasa 1a

klasa 2a

Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w przedsięwzięcia związane z 100  Rocznicą Odzyskania Niepodległości. By się do nich przygotować nauczyły się grać na flażolecie „Przybyli ułani pod okienko”, śpiewać piosenkę „Nasze polskie ABC” i wykonały dekorację swojej sali. Popatrzcie i posłuchajcie!


Poznajemy Śląsk

Na zajęciach technicznych wykonywaliśmy jeden z elementów śląskiego stroju ludowego – galandę, czyli wianek dzieweczki śląskiej. wspólnymi siłami udało nam się wykonać lśniące feerią barw wianki i bardzo nam było w nich do twarzy. sami zobaczcie. Uczniowie klasy 2 b.
P. S. Dołączamy zdjęcie Króla Ziemniaka. 


Z nastaniem jesiennych dni uczniowie klasy II A zadbali o jesienne gazetki i wystrój szkolnego korytarza. Wykonali też inne ciekawe prace związane z realizowanymi tematami lekcji. 


„Czytanie, jak przygoda” – w klasie 2 b.

Danuta Wawiłow napisała dla dzieci, czyli dla nas, bardzo dużo superwierszy. Rozczytywaliśmy się w nich przez miesiąc,a następnie poszliśmy z całym bagażem wspaniałych obrazów, które powstały w naszej wyobraźni, do Biblioteki Miejskiej na zajęcia warsztatowe. Czytanie wierszy jest świetną zabawą. Przeczytaliśmy mnóstwo wierszy poetki. Odgadywaliśmy wiele zagadek związanych z treścią wierszy. Bawiliśmy się ich rytmem i rysowaliśmy w powietrzu trójkąty i koła. Skakaliśmy do jednego z nich na skakankach. Rysowaliśmy portret strasznego króla, wykorzystywaliśmy umiejętności językowe do wykonywania zadania. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po wiersze Danuty Wawiłow. Zapewniamy Was – nie będziecie się nudzić. To świetna zabawa! Uczniowie klasy 2 b 


ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA


Z życia klasy 2 b. Mija już drugi miesiąc naszego pobytu w klasie drugiej. Trudno było nam się przestawić na szkolne tory, ale myślimy , że nie jest najgorzej. Staramy się! Byliśmy na wycieczce plenerowej w Stadninie Koni „Faruk’ w Niegardowie.  Pogoda nam sprzyjała. Koniki były spokojne i posłuszne, ale my byliśmy zafascynowani kocią rodziną, która wyszła nam na spotkanie. Wybierzcie się do Niegardowa. Naprawdę warto!


„W tym roku szkolnym realizujemy klasowy projekt pt.: „Czytanie, jak przygoda”. Chodzimy w tym celu do Biblioteki Miejskiej, aby tam wspólnie z panią bibliotekarką poznawać książki, opowiadać o ich autorach, rozwiązywać krzyżówki i inne ciekawe zadania. Pierwszą lekturą były „Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima. Czytanie tych wierszy ich recytacja i zabawa językiem polskim  – to dopiero przygoda!. Jeśli ich jeszcze nie znacie, to czym prędzej poznajcie. Tuwim zabierze Was do Tuwimowa, gdzie wszystko jest zabawne i się rymuje. Jego wiersze same chcą, aby je umieć na pamięć.” Uczniowie klasy 2b 


We wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopaka w 2 b, w październiku przyłączyliśmy się do szlachetnego Dzieła Nowego Tysiąclecia i do ‚ łańcucha papieskiego oznaczonego w tym dniu żółtym kolorem.


Uczniowie klasy 1a chętnie wykonują prace plastyczne, które potem prezentują w klasowej gazetce.


Działanie własnoręcznie wykonanych wiatraczków klasa 1a od razu sprawdzamy podczas zabawy na podwórku szkolnym.


Pierwsze cyfrowe obrazki – klasa 1b na zajęciach w pracowni informatycznej

A poniżej „obrazki” uczniów klas II

i jeszcze kilka „obrazków”…


2017/2018


„30 maj 2018 odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne ‚Pszczółka’ w Niezwojowicach. Myliłby się ktoś, przypuszczając, że to będzie nudne. W gościnnym gospodarstwie spotkało nas wiele atrakcji, od wizyty w nietradycyjnym ulu i patrzeniu na pracę pszczół za szkłem, poprzez pisanie gęsim piórem w, zaaranżowanej przez Pana Gospodarza, dawnej klasie i staroświeckich ławkach szkolnych do zabaw w ogrodzie i obcowanie ze zwierzątkami hodowlanymi (kocięta i kurczęta perliczki). Piekliśmy rogaliki w kuchni pod kierunkiem Pani Gospodyni, aby je potem zjeść. Zbieraliśmy poziomki z krzaczków. Bawiliśmy się w piratów i ozdabialiśmy kwiatowymi dekoracjami mapę Polski. Duże wrażenie zrobiła na nas makieta Bitwy pod Racławicami. Była chyba lepsza od każdej, która moglibyśmy zobaczyć w najnowszym komputerze. Wydarzenia działy się przed naszymi oczami. Makieta 3 D na żywo to jest to! Zachęcamy Was, abyście w wolnej chwili wybrali się do Niezwojowic. Warto!” Uczniowie klasy 1 b


„Zdobyliśmy już wspaniałą i dająca niezależność umiejętność czytania, więc ruszyliśmy na podbój bibliotek. Na początku zdobyliśmy medale ‚Jestem czytelnikiem’ – w Naszej Bibliotece Szkolnej. Następnie otrzymaliśmy zeszyty czytelnika” w Miejskiej Bibliotece Powiatowej. Mamy ważną umiejętność i … „nie zawahamy się jej używać” Uczniowie klasy 1 b. 


Zajęcia w bibliotece szkolnej. Jesteśmy czytelnikami – klasa 1 b


26 maja odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Tańca w Oświęcimiu. Dzieci i młodzież z naszej szkoły reprezentowały grupy formacyjne SILVER i KOLORY. Festiwal popularyzuje taniec jako atrakcyjną formę aktywnego spędzania czasu wolnego. Adresowany jest do uczestników w wieku od 6 do 25 lat. W sześciu kategoriach tanecznych wzięło udział 110 grup, czyli ponad 1600 wykonawców. Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięć. I miejsce w kategorii JAZZ, TANIEC TOWARZYSKI zajęły dziewczynki z klasy 1A z grupy SILVER, zaś młodzieżowa grupa KOLORY także stanęła na podium.


25 maja uczniowie klasy 1A pod opieką wychowawcy – pani Małgorzaty Kuchmacz udały się do Miejskiej Biblioteki w Proszowicach. Podczas ciekawej lekcji bibliotecznej poznały miejsce przechowywania i udostępniania księgozbioru dla dzieci. Chętnie rozwiązywały krzyżówki i zagadki, poszerzały słownictwo związane z biblioteką i pracą bibliotekarza. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i stali się posiadaczami Kart czytelnika. 


Wycieczka do Ogrodu Botanicznego (26 kwietnia)


Wiosenny koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Żębocina zachwycił nas wszystkich.


Wiosna !!!


Kilka dni temu, jak nakazuje zwyczaj, pierwszaki z klasy pani Małgorzaty Kuchmacz uroczyście pożegnały zimę. I pewnie dlatego wiosna, chociaż bardzo nieśmiało, zaczyna dawać o sobie znać. Żegnaj Marzanno ! Witaj Wiosno !


Lekcja otwarta w klasie 1c w ramach projektu „Aktywna Tablica”


Klasa Ic w wiosennym nastroju 🙂


Na szkolnym parapecie dzieci z klasy IA założyły wiosenną hodowlę. Zieleni się młoda fasola, rzeżucha, cebulka i zboże. W sali 27, pod opieką pani Małgorzaty Kuchmacz, kwitną kwiaty doniczkowe. Wkrótce uczniowie przygotują Marzannę. Nastaje wiosna!