im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

Pedagog

Pedagog: mgr Magdalena Kulesza

Godziny pracy:

poniedziałek: 8.45 – 10.30

wtorek: 7.45 – 13.30

środa:  10.00 – 12.00  

czwartek: 8.45 – 11.30

piątek: 9.00 – 10.45


Kiedy pedagog szkolny może Ci pomóc?

Uczniowie mogą się zgłaszać do pedagoga:

  • gdy nie radzą sobie z programem nauczania, chcą pomocy i rady z tym związanej,

  • gdy ktoś naruszy ich prawa;

  • gdy ktoś stosuje wobec nich przemoc;

  • gdy potrzebują pomocy i rady;

  • gdy chcą porozmawiać z kimś życzliwym.

Rodzice mogą oczekiwać pomocy, gdy:

  • zachowanie dziecka jest niepokojące;

  • dziecko ma trudności w uczeniu się;

  • chcą porozmawiać o dziecku i relacjach z nim;

  • potrzebują wsparcia w procesie wychowania;

  • szukają informacji na temat funkcjonowania dziecka w szkole, jego kontaktów z rówieśnikami i osiągnięć edukacyjnych.


WARTO PRZECZYTAĆ:


DZIECI WOBEC NOWYCH TECHNOLOGII

Internet jest nieodłącznym elementem naszego życia. Nie ma dnia, żebyśmy nie korzystali z Internetu podczas pracy, nie byli aktywni w mediach społecznościowych, nie robili zakupów lub szukali jakichś niezbędnych informacji w sieci. Niemal wszyscy posiadają telefony komórkowe, bez których nie możemy się obejść, komputer, czy tablet przepełnione przeróżnymi aplikacjami, a przez najmłodszych wykorzystywane głównie dla rozrywki. Tymczasem ta wszechogarniająca nas technika prócz zachwytów budzi także uzasadnione lęki. Tracimy naszą prywatność, coraz rzadziej przebywamy z przyjaciółmi i rodziną
a alienacja, wyobcowanie i depresje stają się powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi. Zachęcam do zapoznania się z prezentacją na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci podczas korzystania z nowych technologii.
Cyberzagrożenia – prezentacja

Magdalena Kulesza
Pedagog szkolny


„Dlaczego twoje dziecko nudzi się w szkole, łatwo się denerwuje i nie ma prawdziwych przyjaciół?”

            Dziecko w wieku  szkolnym powinno zawierać nowe znajomości oraz zdobywać wiedzę, która ukierunkuje je w dalszych etapach jego edukacji. Jednak do tego potrzebne są odpowiednie umiejętności społeczne oraz cierpliwość, a z tym niestety jest z roku na rok gorzej. Rodzice  skarżą się, że mają coraz większe problemy wychowawcze ze swoimi pociechami, nauczycielom coraz trudniej zainteresować uczniów tematem lekcji, a specjaliści alarmują, że dzieci zwyczajnie nudzą się w szkole, co może wywoływać u nich między innymi nadpobudliwość…. (czytaj dalej)

Dzieci w świecie gier komputerowych.

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się zagadnieniu uzależnienia od gier komputerowych. Z jednej strony są one traktowane jako nowoczesna, atrakcyjna forma zabawy, pozwalająca poznawać nowe technologie i dająca możliwość rozwoju. Z drugiej strony przeraża ogrom przemocy i wyrafinowanego okrucieństwa, jakim naładowane
są treści gier. Niewątpliwie mają one szkodliwy wpływ na rozwój dziecka , co budzi uzasadniony niepokój zarówno wychowawców, psychologów i pedagogów.
Ważną sprawą jest więc świadome, mądre i bezpieczne korzystanie z dostępnych multimediów. Istotną rolę odgrywają tutaj rodzice, którzy ponosząc ciężar wychowania swoich dzieci, mają obowiązek monitorować to, co dziecko robi w sieci, co ogląda, czyta, z kim rozmawia oraz w jakie gra gry. Ma to duże znaczenie nie tylko dla jego bezpieczeństwa, ale głównie dla jego rozwoju psychicznego.

Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem „Dzieci w świecie gier komputerowych”, w którym szczegółowo przedstawiony jest problem uzależnienia od gier oraz ich wpływ
na psychikę dziecka. Przedstawione są w nim również wskazówki dotyczące wyboru właściwych gier oraz porady, jak pomóc osobie uzależnionej. Dzieci-w-świecie-gier-wideo – poradnik.

Opracowała: M. Kulesza