im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

Spotkanie z Prezydentem RP


W dniu 14 listopada 2019 roku uczniowie klasy 7a reprezentowali Szkołę Podstawową nr 2 na spotkaniu z Prezydentem RP panem Andrzejem Dudą. Spotkanie odbywało się w odświętnie przygotowanej Hali MOSIR, a nasi uczniowie znakomicie wpisali się w niezwykłą atmosferę tego dnia – wszak pierwszy raz w historii naszego miasta urzędujący prezydent przyjechał z wizytą. Nasz udział polegał na zaprezentowaniu repertuaru pieśni patriotycznych, które zwyczajowo śpiewamy wraz z mieszkańcami na proszowickim Rynku podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada każdego roku, już od 9 lat. Tym razem śpiewaliśmy dla mieszkańców Proszowic i okolic, którzy oczekiwali na przyjazd głowy państwa oraz dla samego Prezydenta.

Chór szkolny pod przewodnictwem pana Krzysztofa Chmury, pani Karoliny Barnaś i pani Moniki Chmury uroczyście ubrany w jednakowe stroje z elementami patriotycznymi, pięknie wykonał wiązankę pieśni okolicznościowych. Najbardziej wyczekiwanym momentem było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w pełnej wersji w obecności Pana Prezydenta. Nasz występ został zauważony, a Prezydent w swoim przemówieniu podziękował za tak piękne przywitanie go hymnem państwowym. Po oficjalnej części Prezydent osobiście dziękował wszystkim występującym, a wielu uczniów miało okazje zrobić sobie pamiątkowe selfie z Prezydentem. Na pewno będzie to piękna pamiątka!

Tekst: Iza Krzywkowska
Zdjęcia: Adam Psica

Wkrótce kolejne zdjęcia…